אודותינו שאלות נפוצות צור קשר מידע מתקדם לעובדים הרשמה לרשימת תפוצה פורומים קישורים מומלצים
   
מחלות נפש

חיפוש באינדקס המטפלים

לחץ וחרדה


אני ממליצה לדפדף ברשימות ישנות ולהיזכר בדברים הטובים - קטנים כגדולים... סביר להניח שעצם ההיזכרות תעלה חיוך על שפתיים, ומי יודע - אולי בעקבותיו יבוא גם צחוק מתגלגל? - מאת גנית

"שמעתם את האזעקה?"

שאלה זו חזרה ונשאלה השבוע, על ידי תושבי המרכז, שטרם הורגלו ל"שגרת צבע אדום".

למעשה, עוצמתה של האזעקה לא איפשרה להתעלם ממנה, וגם אלה שנמנעים באופן מוצהר מלהאזין לחדשות, מלקרוא עיתונים ולראות תוכניות אקטואליה - נאלצו להתמודד השבוע עם מציאות קשה.

מה נוכל לעשות עבור עצמינו בנוגע למציאות הקשה?

אתמול בערב העברתי הרצאה שחלקה הוקדש לנושא הפסיכולוגיה החיובית. כיצד ניתן להתמודד עם מציאות קשה, עם סיטואציות מלחיצות שאין לנו שליטה עליהן?

הואיל ואין באפשרותינו לשנות את העובדות או להשפיע עליהן, נותרה לנו האפשרות להחליט כיצד ברצונינו להתמודד עם המציאות - האם נבחר להתמקד בטוב או ברע?

לטובת אותם אלה הבוחרים לראות את החיובי, אחזור על חלק מהטיפים שנתתי אמש בהרצאה:


רשמו את הדברים החיוביים שבחייכם - הרשימה יכולה להיות מורכבת מדברים קטנים וגדולים, חשובים ושוליים, כגון הגוון הכחול של השמיים בעונה זו של השנה, הפרפר היפה שחלף לידי, התסרוקת שהצליחה והבגד שבדיוק יצא מהכביסה... חשוב במיוחד, שהרשימה תהיה ארוכה ככל האפשר, ושנוסיף לה עוד ועוד דברים חיוביים.

 

רשמו את ההצלחות שלכם - גם כאן, הכמות חשובה פחות מהאיכות (במקרה של הצלחה משמעותית, מומלץ לרשום אותה כמה פעמים... כדי שתקבל נפח משמעותי ברשימה). ככל שתצברו יותר הצלחות ברשימה שלכם, כך יעלה מפלס הביטחון העצמי שלכם ובעקבותיו תרגישו חסינים יותר ומושפעים פחות מהנסיבות הלא נעימות.

חשוב לי להדגיש כי ישנם ימים או תקופות שבהם אנו עלולים להיות חסרי אנרגיה וחסרי רצון למלא את הרשימות של הדברים הטובים שבחיינו. באותן הסיטואציות, אני ממליצה לדפדף ברשימות ישנות ולהיזכר בדברים הטובים - קטנים כגדולים... סביר להניח שעצם ההיזכרות תעלה חיוך על שפתיים, ומי יודע - אולי בעקבותיו יבוא גם צחוק מתגלגל?

סופשבוע בטוח ושקט!

גנית

הכותבת היא מאמנת אישית, מומחית לאימון בעלי הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ולקויות למידה, בעלת קליניקה פרטית בשכונת בית הכרם בירושלים. 

מתוך אתר של גנית

לדף הקודםלדף הבא
מכון סאלד
אודותינו שירותים למתמודד אינדקס מטפלים מחלות נפש
שאלות נפוצות מידע למשפחות קופות חולים צפיה בסרט "אמא לא משוגעת"
צור קשר תעסוקה בתי חולים רכישת ספרות מקצועית
הרשמה לרשימת תפוצה חוקים ותקנות ביטוח לאומי העשרה והשתלמויות
פורומים מערכות תומכות משרד הבריאות
© כל הזכויות שמורות ל"פורטל בריאות הנפש בישראל" בניית אתרים | אחסון אתרים