אודותינו שאלות נפוצות צור קשר מידע מתקדם לעובדים הרשמה לרשימת תפוצה פורומים קישורים מומלצים
   
מחלות נפש

חיפוש באינדקס המטפלים
דף הבית>>לימודים העשרה והשתלמויות>>מאמרים מקצועיים>>לחץ וחרדה>>איך לעזור לילדים המוצפים תחושות חרדה

לחץ וחרדה


בימים האחרונים פונים אלי לא מעט הורים לילדים עם קושי תחושתי שאתן להם רעיונות , הם "משתגעים" וגם אנחנו כהורים מעבר למצב של שיגעון מהימים האחרונים. אשמח לחלוק איתכם את נסיוני, חלקו מההכרות האישית שלי בבית וחלקו ממטופלי. מאת: ציפי כץ             


בימים האחרונים פונים אלי לא מעט הורים לילדים עם קושי תחושתי שאתן להם רעיונות , הם "משתגעים" וגם אנחנו כהורים מעבר למצב של שיגעון מהימים האחרונים.

אשמח לחלוק איתכם את נסיוני, חלקו מההכרות האישית שלי בבית וחלקו ממטופלי.

1- ממליצה שיהיה בחדר המוגן בלונים, בלונים מחוברים לקשית ולשוניות מתגלגלות של ימי הולדת, כוס שתייה עם מכסה וקשית (לעשות נשיפות –נשימות)
בלונים מצוינים לתרגול נשימות עמוקות, טוב לכל גיל. מעבר לנשימות העמוקות שמשחררות לחץ זה נותן מענה מצוין לשרירי הפה (בעיקר בחיבור הלסתות) שסופגות את כל המתח (נעילת לסתות) כאשר אנחנו מתוחים. זה גם מצוין להרגיע ילדים שבוכים ומתקשים להפסיק את הבכי.

2- לקחת MP3 / פאלפון/ טייפ מנהלים עם אוזניות. לשים בהם מוזיקה שאוהבים או סיפורים מושמעים ולתת לילדים לשבת או ללכת עם האוזניות, זה יפחית את הרעשים הסביבתיים (אזעקה , קולות היירוטים , קולות , צעקות , שיחות של אנשים) כך יפחית את ההצפה השמיעתית.

3- קרם גוף /שמן שקדים , כדור טניס , בקבוק שתיה של ליטר וחצי מלא במים (לא לשתייה) לנסות לעשות בזמן אמת ולסירוגין במהלך היום מסג' לילדים , לאפשר להם להירגע בלי דיבורים, בלי פעילויות מעוררות אלה בדיוק ההפך .

4- להחזיק בבית ולא רק בחדר המוגן כדורי גומי שניתן למחוץ בידיים ,יש ילדים שמחזיקים ידיים מאוגרפות בזמן התרגשות מכל סוג, או שמרבים לעשות "קנקים" = רעשים במפרקי אצבעות הידיים, או לקצוץ ציפורנים.

5- יש ילדים שעקב המתח נראים מאוד תנועתיים ,לכן במהלך היום בבית או בחדר המוגן ניתן לעשות כ40 קפיצות במקום, למתוח גומייה של פילטיס או לחלופין גרביונים ישנים .לשחק אליעזר והגזר בעמידה או ישיבה (אחד מול השני גם על ידי אחיזת ידיים, כאשר אחד נשכב השני שממול מתרומם)

6- משחק נשיפות קל להכנה מקופסת קורנפלקס עם  במבות ציבעוניות או כדורי קלקר. המשחק מחזק את  שרירי הפה אבל בעיקר נשימות להורדה המתח מהמצב
 

מקווה שתרמתי קצת למצב
 לכל שאלה, אל תהססו לפנות אלי
לדף הקודם
מכון סאלד
אודותינו שירותים למתמודד אינדקס מטפלים מחלות נפש
שאלות נפוצות מידע למשפחות קופות חולים צפיה בסרט "אמא לא משוגעת"
צור קשר תעסוקה בתי חולים רכישת ספרות מקצועית
הרשמה לרשימת תפוצה חוקים ותקנות ביטוח לאומי העשרה והשתלמויות
פורומים מערכות תומכות משרד הבריאות
© כל הזכויות שמורות ל"פורטל בריאות הנפש בישראל" בניית אתרים | אחסון אתרים