אודותינו שאלות נפוצות צור קשר מידע מתקדם לעובדים הרשמה לרשימת תפוצה פורומים קישורים מומלצים
   
מחלות נפש

חיפוש באינדקס המטפלים

לחץ וחרדה


כאשר תסמיני דיכאון פשוט לא ייעלמו והדיכאון מתחיל להפריע ליכולת שלך לתפקד ולחיות את חייך באופן רגיל, זה נקרא "דיכאון קליני" או "דיכאון מג'ורי"
 נכתב על ידי  By Chris Iliades, MD | Medically reviewed by Lindsey Marcellin, MD, MPH

תסמינים שכיחים של דיכאון כוללים רגשות אשם, עצבנות, ויש להם תחושה של עצב שלא נעלם. 
להיות במצב רוח "כחול" לפעמים הוא חלק נורמלי של חיים. אם אתה מאבד אדם אהוב או מפוטר מהעבודה שלך, זה טבעי להיות עצוב. כאשר יש לך תסמיני דיכאון בגלל לחץ שחל בחיים שלך, זה נקרא "דיכאון מצבי." רוב האנשים מצליחים להתאושש מדיכאון מצבי, למרות שזה עלול לקחת כמה ימים או לפעמים אפילו שבועות. 

עם זאת, כאשר תסמיני דיכאון פשוט לא ייעלמו והדיכאון מתחיל להפריע ליכולת שלך לתפקד ולחיות את חייך באופן רגיל, זה נקרא "דיכאון קליני" או "דיכאון מג'ורי." הדיכאון מג'ורי הוא מחלה קשה שעלולות להימשך שבועות, חודשים, או שנים. לכן זה חיוני כי אתה יודע את הסימפטומים של דיכאון, כך שאתה יכול לבקש עזרה בעת התרחשותן. 
הסימפטומים של דיכאון הם מכריעות. אנשים יכולים לתאר דיכאון גדול כמו "חור שחור" שהם פשוט לא יכולים לצאת מתחושה של סכנת קרבה מקובלת גם בסוג זה של דיכאון. אתם עשויים להרגיש חסרי חיים, נכות ואדישות. 

סימפטומים של דיכאון: 10 סימני אזהרה 

אנשים עם דיכאון חמור לא לכולם יש את אותם סימפטומים, אבל הם עשויים לכלול: 
עצב. כאשר מרגישים עצוב הוא סימפטום של דיכאון, זה עשוי לכלול הרגשה של חסר תקווה וריקנות. אתה עשוי לגלות כי לא משנה כמה קשה אתה מנסה, אתה פשוט לא יכול לשלוט במחשבות השליליות שלך. אתה עלול למצוא את עצמך בוכה ללא סיבה ברורה. 

אשמה. אנשים הסובלים מדיכאון חמור עלולים להרגיש שהם חסרי ערך וחסרי אונים. הם עשויים אפילו לחוות הדיכאון שלהם כסימן לחולשה, ויכולים להיות יותר מדי ביקורת עצמית. 

עצבנות. סימפטום דיכאון זה עלול לגרום לך להרגיש כעס, חרדה, או חסר מנוחה. גברים שמדוכאים ברצינות לעתים קרובות להביע את הדיכאון שלהם באמצעות תוקפנות או התנהגות פזיזה. 

סימפטומים נפשיים. אם יש לך קושי להתרכז, קבלת החלטות, או לזכור פרטים, אלה יכולים להיות תסמינים של דיכאון. אנשים הסובלים מדיכאון עשויים לחוש כי תהליכי החשיבה שלהם יש האטה. 

תסמינים פיזיים. אנשים הסובלים מדיכאון לעתים קרובות יש כאבים ומכאובים, כאבי ראש, או בעיות עיכול שאינו נראים לי כל סיבה רפואית אחרת ואינו מגיבים לטיפול. 

אובדן האנרגיה. אם יש לך דיכאון, אתה עלול להרגיש עייף כל הזמן. אנשים הסובלים מדיכאון עשויים לחוש שהיכולות הפיזיות שלהם הם האטו. 

איבוד העניין. סימפטום דיכאון נפוץ הוא אובדן העניין בפעילויות מהנות כמו סקס, תחביבים, או אינטראקציות חברתיות. זה עשוי גם הוא להופיע בתחום של הזנחת עצמך והטיפוח הפיזי שלך. 

שינויים בשינה. מתעורר מוקדם מדי בבוקר, לא להיות מסוגל להירדם, או ישן יותר מדי כולם יכולים להיות תסמינים של דיכאון. 

שינויים בתיאבון. שינויים בהרגלי אכילה עקב דיכאון יכולים לגרום לאכילה יותר מדי או מעט מדי.או ירידה במשקל של יותר מ -5 אחוזים ממשקל הגוף שלך בחודש אחד הוא אחד מסימני האזהרה של דיכאון. חלק מהאנשים חווים אובדן העניין במזון, ואילו עבור אחרים מזון הופך להיות דרך של פיצוי על רגשות של דיכאון. 

מחשבות אובדניות. מחשבות של פגיעה בעצמך היא סימפטום חמור של דיכאון ותמיד צריכה לקחת ברצינות. אם אתה חושב על התאבדות, אתה צריך לקבל עזרה באופן מיידי. 

סימפטומים של דיכאון: אין בושה או חולשה 

אם יש לך כמה מתסמינים אלה המשמעות הינה סימנים קלאסיים של דיכאון. במידה והתסמינים חמורים ומחזיקים מעמד יותר מכמה שבועות, אתה צריך לפנות לעזרה.המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא עם הרופא שלך. 

המכון הלאומי לבריאות הנפש מעריך שדיכאון משפיע על כ -17 מיליון אמריקאים בשנה( כ5% מהאוכלוסיה). במקרים רבים, דיכאון יכול להיות מטופל בהצלחה והפרט אינו הולך לטיפול. המטופל אינו  מאובחן ואינו מטופל, למרות הופיעו סימפטומים של דיכאון והוא מתעלם.

דיכאון הוא לא סימן לחולשה או סיבה לבושה - הוא מחלה קשה. החדשות החיוביות היא שגם במקרים חמורים של דיכאון קליני, טיפול הוא בדרך כלל מאוד מוצלח. כשמתחילים טיפול מוקדם הסתברות להצלחה גבוהה יותר, אז לא לחכות.

אם יש לך כמה מתסמינים אלה, הם סימנים קלאסיים של דיכאון והתסמינים חמורים ומחזיקים מעמד יותר מכמה שבועות, יש  לפנות לעזרה. המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא עם הרופא או המטפל  שלך. 

תרגם:  ד"ר אמיר שוורץלדף הקודםלדף הבא
מכון סאלד
אודותינו שירותים למתמודד אינדקס מטפלים מחלות נפש
שאלות נפוצות מידע למשפחות קופות חולים צפיה בסרט "אמא לא משוגעת"
צור קשר תעסוקה בתי חולים רכישת ספרות מקצועית
הרשמה לרשימת תפוצה חוקים ותקנות ביטוח לאומי העשרה והשתלמויות
פורומים מערכות תומכות משרד הבריאות
© כל הזכויות שמורות ל"פורטל בריאות הנפש בישראל" בניית אתרים | אחסון אתרים