אודותינו שאלות נפוצות צור קשר מידע מתקדם לעובדים הרשמה לרשימת תפוצה פורומים קישורים מומלצים
   
מחלות נפש

חיפוש באינדקס המטפלים

מאמרים על מדיניות בריאות הציבור


זה מה שקורה כאשר מערכת מצוידת כהלכה,  מסתמכת על אנשים עם רובים לטפל במשבר פסיכיאטרי. שם צריכים להתאמן יותר. שם צריך להיות יותר הבנה. מה שיש לפנינו הוא בלתי מתקבל על הדעת. מצב זה הוא טרוף, וזה גורם לי להרגיש כמו בגיהנום. מאת: שחר בראון


כל זה קורה באופן  פתאומי להחריד. אמו של ג'ייסון הריסון יוצאת מהדלת הקדמית שלה מהעבר השני המתינו השוטרים שדפקו בשלווה ושואלים מה שלומה. היא קראה לעזרה כדי  לקחת את בנה המתגורר עם סכיזופרניה לבית חולים מקומי.
בנה נשרך אחריה עם מברג קטן ביד.

"זרוק את זה בשבילי", אומר אחד הקצינים לגייסון.  הוא אומר שזה עוד שלוש פעמים.
האם חשה מה עומד לקרות צורחת "ג'יי!" זרוק המברג ולשוטר צעקה  אל תירה. צעקותיה מחניקות את הד  חמשת היריות. 

חמישה כדורים נורו בחזו של ג'ייסון הריסון.
כסרט וידיאו בהמשך, אתה רואה את ג'ייסון מדמם למוות בחנייה של הבית שלו. ואתה שומע את הזעקות והבכי של אמו ברקע. הכאב שלה מכווץ את הגרון שלי ואני מבקש לסגור את הלסת כדי למנוע את הדמעות הנקוות בעיניי ונשפכות  על פני.

אני מבין את ייסוריה; אני גר קרוב מדי לכאב, הבן שלי גר עם סכיזופרניה, ובזמן שעכשיו הוא בסדר, אני יודע שהוא תמיד מהלך על חבל דק. תרופות מפסיקות לעבוד, הוא יכול להפסיק לקחת את התרופותולחזור לפסיכוזה.
זה קרה בעבר. ואני חושד שזה יקרה שוב.  אני מתאר לעצמי שמשהו דומה קרה בחייו של ג'ייסון ואמו, שזקוק לעזרה כדי לקבל אותו לבית החולים. זה מה שאמרו לנו לעשות. נאמר לנו שהמשטרה נמצאת שם כדי לשרת ולהגן. עזרה מגיעה. במקום זאת, אנו עדים כעת לטרגדיה שלהם.
 
אני לא יודע למה ירתה המשטרה, אבל אני יודע שזה היה יכול להיות הבן שלי, והצעקות שלי.
אחרי שראיתי את ג'ייסון גוסס, אני לא יודע אם  להרגיש בטוח אם אני מצלצל  (קריאת המשטרה בארצות הברית בטלפון)911.  אני יודע שמחלת נפש היא מורכבת. יש רגעים שבו סימפטומים יכולים להיות בטעות פעולות זדון. לעתים קרובות יש כעס, תסכול ובלבול. יש חוסר קשר  עם המציאות. אם אתה אפילו לא יודע מה שאתה רואה, זה יכול להיות מפחיד. גם אם אתה עושה, זה עדיין יכול לקרות.

למרות המציאות המורכבת, אנחנו אוהבים את בנינו ובנותינו. בכנות, היום אינני יכול לומר לך אם אני חושב שזה בטוח יותר להתקשר למשטרה או לנסות להתמודד עם מצב קשה שעלול להיות מסוכן לעצמי. אני רוצה להיות מסוגל לסמוך על אותם גברים ונשים, אבל מ"סרט" כמו זה שאני רואה, שהם לא יותר מאומנים או מוכנים להתמודד עם מצבים אלה יותר טוב ממני.

כמה טרגדיות צריכות לקרות לפני שאנחנו אומרים מספיק זה מספיק? כמה עוד הילדים שלנו צריך למות?
זה מה שקורה כאשר מערכת מצוידת כהלכה,  מסתמכת על אנשים עם רובים לטפל במשבר פסיכיאטרי. שם צריכים להתאמן יותר. שם צריך להיות יותר הבנה. מה שיש לפנינו הוא בלתי מתקבל על הדעת. מצב זה הוא טרוף, וזה גורם לי להרגיש כמו בגיהנום.

 לא יתכן שאמא תאבד את בנה כי לא אכפת לנו מספיק כדי למצוא פתרון טוב יותר.

מתוך אתר ami

תרגום: ד"ר אמיר שוורץ

לדף הקודםלדף הבא
מכון סאלד
אודותינו שירותים למתמודד אינדקס מטפלים מחלות נפש
שאלות נפוצות מידע למשפחות קופות חולים צפיה בסרט "אמא לא משוגעת"
צור קשר תעסוקה בתי חולים רכישת ספרות מקצועית
הרשמה לרשימת תפוצה חוקים ותקנות ביטוח לאומי העשרה והשתלמויות
פורומים מערכות תומכות משרד הבריאות
© כל הזכויות שמורות ל"פורטל בריאות הנפש בישראל" בניית אתרים | אחסון אתרים