אודותינו שאלות נפוצות צור קשר מידע מתקדם לעובדים הרשמה לרשימת תפוצה פורומים קישורים מומלצים
   
מחלות נפש

חיפוש באינדקס המטפלים

מאמרים על הפרעות קשב וריכוז


תזונה מאוזנת חשובה לשמירה על הבריאות והאושר שלנו ושל ילדינו. הקפדה על אכילה מאוזנת ונכונה מאפשרת להם התפתחות תקינה ובעלת חשיבות רבה במיוחד כאשר מדובר בילדים עם הפרעות קשב וריכוז. מה עושים? קראו במאמר.            

הגוף שלנו זקוק לתזונה מאוזנת כדי לשמור עלינו בריאים ומאושרים. לכן חשוב להקפיד על הרגלי אכילה נכונים בכפוף לתפריט דיאטטי מאוזן. חשוב במיוחד לדאוג לתזונת ילדים, הזקוקים למזון כדי לגדול ולהתפתח כיאות. לדברי רופאת הילדים מארה"ב, ד"ר ג'ניפר שו, לתזונה נכונה חשיבות כפולה ומכופלת כאשר מדובר בילדים עם הפרעות קשב וריכוז מסוג ADHD. לטענתה מחקרים מצאו כי בקרב ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, האוכלים מזון בריא בהתאם לתפריט בריא ומאוזן, ישנה נטייה להתנהגות טובה יותר ולהישגיות רבה יותר בביה"ס. מה שעשוי להועיל גם להתנהגותם במסגרת המשפחתית.

תפריט בריא ומאוזן מושתת על ירקות, פירות, דגנים ומוצרי חלב דל שומן, ביצים, עוף, דגים, בשר רזה, אגוזים ושעועית. חשוב שצריכת השומנים מסוג טראנס, כולסטרול ושומן רווי תהיה דלה.  כמו כן מומלץ להפחית במלח ובסוכר.  הקניית הרגלי תזונה נכונים המבוססים על תפריט מאוזן,  עשוייה להיות השפעה רבה וחיובית בד בבד עם הטיפול בילדים עם הפרעות קשב וריכוז. תזונה זו מסייעת בשליטה על תסמיני הפרעות קשב והריכוז.

לפניכם מספר טיפים לתפריט מאוזן ובריאה, המוצעים ע"י ד"ר שו:

א.      הקפדה על לוח זמנים ומרווח קבוע בין הארוחה מומלצת.  ישנה נטייה לקשיי ריכוז, תסכול ורוגז בקרב ילדים עם הפרעות קשב וריכוז הנתקפים ברעב. אגב הדבר נכון גם אצל ילדים ללא ההפרעות.

ב.      תפריט מגוון המציע מבחר של מאכלים מקבוצות המזון השונות, בהן: פחמימות, חלבונים ושומנים במינונים המתאימים לילד, בהתאם לגובה ומשקל הרצוי שלו. יספקו לילד תזונה מאוזנת יותר ואין זה משנה אם מדובר בארוחה או בנשנוש.

ג.       הקפדה על אכילה בהתאם ללוח זמנים מסודר מונעת החמצה של ארוחות, העשויה לגרום לירידה של רמות הסוכר בדם. מה שגורם לילדים להפוך עצבניים יותר ומרוכזים פחות וכאשר מדובר בילדים עם הפרעות קשב וריכוז, תופעות אלו קיצוניות יותר .

ד.       תפריט נטול תוספי מזון, צבעי מאכל וחומרים משמרים, עשוייה לסייע לשיפור התנהגות של ילדים עם הפרעות קשב וריכוז הנוטים להיפראקטיביות – ADHD.  זאת מכיוון אחוז קטן מילדים אלו רגיש להם ולמיני מזון מסויימים.  מומלץ להיוועץ ברופא או דיאטן לפני כן.

ה.      צריכה מועטה של מיני מזון בהם רמת סוכר גבוהה, כיוון שהללו גורמים לרמות הסוכר בדם לעלות במהירות ולגרום לפעילות יתר מחד ולירידה מהירה של רמת הסוכר בדם מאידך הגורמת לעצבנות ולעייפות.  אמנם לא נמצא קשר ברור בין סוכר להחמרת הפרעות קשב וריכוז –ADHD , אך צריכה מוגבלת של סוכר חשובה ומומלצת לשמירה על משקל גוף תקין.  יש יסוד סביר להניח שהעלייה החדה והירידה המהירה של רמת הסוכר בצריכת מאכלים אלו  עשוייה לגרום לילדים עם הפרעות קשב וריכוז קשיים בריכוז וביכולת להתמקד.

בהצלחה!

מקור המאמר באתר Articles

AttenGo השיטה הנוירו-קוגניטיבית לטיפול יעיל בהפרעות קשב וריכוז. השיטה מתמקדת בבעיה הפיסיולוגית של פעילות המוח ומשפרת את התפקוד היומיומי בשמירת ריכוז לאורך זמן,שמירת ריכוז בסביבה עם הסחות דעת,אירגון ויכולת טובה של ניהול הזמן. שיפור עד תיקון מלא של זיכרון העבודה,פיצול קשב,הפניית קשב, קשב סלקטיבי.

אתר אינטרנט: www.AttenGo.co.il


לדף הקודם
מכון סאלד
אודותינו שירותים למתמודד אינדקס מטפלים מחלות נפש
שאלות נפוצות מידע למשפחות קופות חולים צפיה בסרט "אמא לא משוגעת"
צור קשר תעסוקה בתי חולים רכישת ספרות מקצועית
הרשמה לרשימת תפוצה חוקים ותקנות ביטוח לאומי העשרה והשתלמויות
פורומים מערכות תומכות משרד הבריאות
© כל הזכויות שמורות ל"פורטל בריאות הנפש בישראל" בניית אתרים | אחסון אתרים