אודותינו שאלות נפוצות צור קשר מידע מתקדם לעובדים הרשמה לרשימת תפוצה פורומים קישורים מומלצים
   
מחלות נפש

חיפוש באינדקס המטפלים

קרימינולוגיה


אנשים עם מחלת נפש הם בסיכוי של פי 16 להיהרג במהלך המפגש המשטרה מאשר אזרחים רגילים שנעצרו או ניפגשו עם מערכת אכיפת החוק. כך עולה ממחקר חדש שפורסם היום על ידי מרכז סינגור לטיפול בניפגעי נפש.

הוועדה המשפטית של הסנאט האמריקני תקיים שימוע בוועדה כדי לבחון את המפגש בין מחלת נפש לבין מערכת המשפט הפלילי.
החשש של המשטרה בשל מפגש טרגי בין אכיפת החוק ובנה הנרדף מיכאל סמית. בנה אובחן דו קוטבי עם מאפיינים פסיכוטיים ועובר ממשבר למשבר. מיכאל נתקל במשטרה באופן קבוע במדינת צפון קרוליינה.
"איזו עמדה מוסרית יש לשוטר, שיש לקבל החלטה לפצל בשאלות האם אדם זה זקוק לטיפול רפואי, או מסוכן, או שניהם," אמרה סמית במאמר שפורסם לאחרונה. הדיון מפורט במערכת בריאות הנפש, כי הבן אינו בטיפול ונשאר באחריות שוטרים.
הצעת חוק decriminalize מחלת נפש במערכת המשפט הפלילי שלנו, קהילות בריאות הנפש במגעם עם שלטונות החוק Act of 2015 (SB 2002), עומדת בפני הסנאט. אם ההצעה תתקבל, זה יגרום לקידום בתחום בצעדים גדולים כדי להתמודד עם הכשלים במערכת. גברת סמיט חוששת שהמצב הנוכחי  יגרום יום אחד מות בנה.
   
"אם אנחנו רוצים למנוע מפגשים טרגיים כי לעתים קרובות מדי מתרחשים בין המשטרה לבין מישהו עם מחלת נפש, אז אנחנו צריכים מערכת בריאות נפש תגובה יעילה יותר ואנחנו צריכים להפסיק להסתמך על אכיפת חוק להיות מגיבים עיקריים במשבר פסיכיאטרי", אמר ג'ון Snook, מנכ"ל המרכז לסינגור טיפול.
  
"הצעת החוק מבקשת להרחיב תוכניות המבוססות על ראיות כדי לספק טיפול עבור אנשים עם מחלת נפש לפני שהם מסתבכים עם מערכת המשפט הפלילי", הוא המשיך. "זה צריך  לספק מימון עבור הקרנות של בריאות נפש והתערבויות בבתי הכלא, להגדיל הכשרה לשוטרים כיצד ליצור קשר עם מישהו במשבר פסיכיאטרי, לספק תמיכה נמשכת משפט בתחום בריאות נפש, ולהרחיב איסוף נתונים על להפללה של מחלת נפש. "
    
יש ליצור קשר עם  הסנטורים שלכם. תאמר להם:  לתמוך בחוק בריאות הנפש בטוח קהילות Act of 2015 (SB 2002).

אנשים המתמודדים עם מחלות  יש סיכוי של פי 16 להיהרג על ידי המשטרה

אנשים עם מחלת נפש הם בסיכוי של פי 16 להיהרג במהלך המפגש המשטרה מאשר אזרחים רגילים שנעצרו או ניפגשו עם מערכת אכיפת החוק. כך עולה ממחקר חדש שפורסם היום על ידי מרכז סינגור לטיפול בניפגעי נפש.
אוכלוסית ניפגעי הנפש הם 1:50 בקרב המבוגרים, אנשים עם מחלות נפש חמורות מעורבים לפחות 1 מכל 4 בפעילות מול משטרה, מחצית מכלל ירי הקטלני של המשטרה הוא כלפי ניפגעי נפש.כך מדווח מהמחקר. בגלל שכיחות זו, צמצום מפגשים בין גורמי אכיפת החוק על-החובה ויחידה עם המחלות הפסיכיאטריות הקשות ביותר עשויה לייצג את האסטרטגיה המיידית.  מעשית זה ימנע ויצמצםבצורה משמעותית את הירי המשטרתי הקטלני בארצות הברית, מסיקי המחברים.

"עקב  פירוק מערכת הטיפול במחלת נפש, נוצר משבר בתחום בריאות הנפש מבעיה רפואית לעניין משטרתי," אמר ג'ון Snook, מנכ"ל וכן ממחברי המחקר. "זהו בלתי הוגן בעליל, לא הגיוני ולא מקצועי כלפי השוטר שנאלץ להגיב מיידית, והחולה הזקוק נואשות לטיפול."
  
הדו"ח, "התעלם  מהשקופים  Undercounted  ותפקידה של מחלת נפש במפגשים עם גורמי  אכיפת חוק קטלניים," קורא למחוקקים  למנוע מצב זה. כדי לצמצם את אובדן חיים ואת העלויות החברתיות הרבות הקשורות ביריות בשוטרים וזאת על ידי חקיקת מדיניות ציבורית אשר תתאפשר ברכים הבאות:
1. בנית מערכת בריאות הנפש כך אנשים עם מחלות נפש חמורות ימשיכו לקבל טיפול ולא יגיעו להתדרדרות עד
        שמעשיהם יעוררו את תגובת המשטרה.
   
2. לממן מעקב פדרלי אמין ודיווח של כל תקריות של שימוש בכוח קטלני על ידי רשויות אכיפת החוק, אם קטלני או לא.
         להבטיח כי המפגש של מחלת נפש ויריות בשוטרים קטלניים מזוהה ודיווח באיסוף נתוני ממשלה.
   
"זה צריך להבהיל אבל לא להפתיע אותנו כי אנשים עם מחלת נפש לא נחקרת , ייצוג יתר מפגשים קטלניים עם אכיפת חוק," אמר Snook. "אנשים עם מחלת נפש לא נחקרים, ייצוג יתר בהרבה בכל פינה של מערכת המשפט הפלילי. עד שאנחנו הרפורמה והמדיניות הציבורית נטשה אותם שם, תוצאות הטרגיות האלו תמשכנה. "
    
בתגובה להודעת ה- FBI השבוע כי הסוכנות תהיה להתמודד עם הנושא של איסוף נתוני מפגש קטלני, Snook הוסיף, "אלא אם כן את ההתמודדות  כוללת  איסוף נתוני בריאות נפש. אם לא יקרה כלום המחוקקים והציבור יתעלמו,   והגישה הפרגמטית והמיידית ביותר לצמצום מפגשים לא תיאכף או תמנע  הקשיים ישארו והנתונים יהיו כפי שהיו. 
    
במחקר מקיף בארצות הברית מ12.15 ישנם נתונים רבים המצביעים על הקשיים והמציאות השוררת במפגשים בין החוק ואכיפתו וניפגעי נפש. כ8 מיליון אנשים חיים בארצות הברית עם מחלות נפש קשות. חצי אינם מקבלים טיפול . 1 מכל 5 נמצא בכלא בין עבריינים רגילים, 1מכל 10 ניפגש עם גרומי מערכת אכיפת החוק.
    

הערה: יש מה ללמוד בישראל על המציאות האמריקאית, המסקנות בארץ:
1. למידה על כל מקרה שהיה או יהיה במפגש בין שוטר או מערכת החוק וניפגע נפש
2. מחקר מלווה ואיסוף נתונים ארצי בתחום
3. הכשרת שוטרים להתמודדות ראשונית עם הנושא
4. הנגשת מידע וטיפול  לחולים מורכבים וקשים בתחום בריאות הנפש ומעקב אחר התנהלותם.
5. הדמוקרטיה הישירה במיטבה באמצעות בקשת התקשרות לנציגי המדינות בקונגרס

תרגם ערך: ד"ר אמיר שוורץ יועץ תוכן לפורטל בריאות הנפש בישראל 
WWW.MH-ISRAEL.CO.IL


מכון סאלד
אודותינו שירותים למתמודד אינדקס מטפלים מחלות נפש
שאלות נפוצות מידע למשפחות קופות חולים צפיה בסרט "אמא לא משוגעת"
צור קשר תעסוקה בתי חולים רכישת ספרות מקצועית
הרשמה לרשימת תפוצה חוקים ותקנות ביטוח לאומי העשרה והשתלמויות
פורומים מערכות תומכות משרד הבריאות
© כל הזכויות שמורות ל"פורטל בריאות הנפש בישראל" בניית אתרים | אחסון אתרים