אודותינו שאלות נפוצות צור קשר מידע מתקדם לעובדים הרשמה לרשימת תפוצה פורומים קישורים מומלצים
   
מחלות נפש
חיפוש באינדקס המטפלים
קבל/י עידכונים כל פעם שאעדכן את הבלוג שלי בפוסט חדש.

מידע על מחלות נפש


הפרעה דו קוטבית. יש שני מצבים שהם בניגוד  בחייו של אדם וסובל מהמחלה. רוב החולים שאובחנו עם תסמינים דו קוטביים בדרך כלל סובלים ממצבי רוח שונים ודיכאון חמור , ולעתים קרובות מבולבלים ומתוסכלים מאוד על ידי המחלה.
הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (באנגלית: ADHD; נקראת בקיצור הפרעת קשב) היא הפרעה הנובעת מהתפתחות פתולוגית של מערכת העצבים המרכזית. תסמיני הליבה של הפרעת קשב הם: קשיי קשב וריכוז, היפראקטיביות ואימפולסיביות. עם זאת, לא כל התסמינים חייבים להופיע כדי לענות על הקריטריונים של אבחנת הפרעת קשב. ADD הוא מונח ששימש בעבר לתיאור הפרעת קשב ללא היפראקטיביות.
כאשר אדם  בסכנה , זה טבעי להרגיש פחד. הפחד הזה גורם לשינויים רבים בהתמודדות הגוף  והנפש להתכונן כדי להתגונן מפני הסכנה או להימנע מכך . "הילחם או ברח " היא תגובה בריאה שנועדה להגן על אדם מפני פגיעה. אבל בהפרעת דחק פוסט הטראומטית (PTSD) , התגובה הזו משתנה או פגומה. אנשים שיש להם PTSD עלולים להרגיש לחוצים או מבוהלים גם כאשר הם כבר לא בסכנה.
הפרעות חרדה הן הסוג הנפוץ ביותר של בעיות נפשיות הפוגעות במבוגרים ובילדים. חרדה היא תגובת חירום טבעית של הגוף על סכנה. מצבי חרדה מתגלים בצורות שונות ובעוצמות שונות ויכולים לגרום לקשת רחבה של תופעות החל מחוסר נוחות וכלה בדפיקות לב מואצות, רעד, הזעה וסחרחורת.
סכיזופרניה היא מחלה מורכבת הגורמת לקשיים בתהליך החשיבה, המובילים להזיות, דלוזיות, חשיבה בלתי מאורגנת ואופן דיבור או התנהגות חריגים (תופעות המכונות 'תסמינים פסיכוטיים")
פסיכוזה היא הפרעה נפשית חמורה המאופיינת בחשיבה ורגשות לקויים מאד, המצביעים על כך שהאדם שחווה אותם איבד קשר עם מציאות.

מכון סאלד
אודותינו שירותים למתמודד אינדקס מטפלים מחלות נפש
שאלות נפוצות מידע למשפחות קופות חולים צפיה בסרט "אמא לא משוגעת"
צור קשר תעסוקה בתי חולים רכישת ספרות מקצועית
הרשמה לרשימת תפוצה חוקים ותקנות ביטוח לאומי העשרה והשתלמויות
פורומים מערכות תומכות משרד הבריאות
© כל הזכויות שמורות ל"פורטל בריאות הנפש בישראל" בניית אתרים | אחסון אתרים