אודותינו שאלות נפוצות צור קשר מידע מתקדם לעובדים הרשמה לרשימת תפוצה פורומים קישורים מומלצים
   
מחלות נפש
חיפוש באינדקס המטפלים
קבל/י עידכונים כל פעם שאעדכן את הבלוג שלי בפוסט חדש.

מידע על מחלות נפש


הסיבות להתמכרות משתנות במידה ניכרת, ולעתים קרובות אינן מובנות במלואם . הם בדרך כלל נגרמים על ידי שילוב של גורמים פיזיים, נפשיים, נסיבתיות ורגשיים.
הפרעת ספקטרום האוטיזם , שלעתים קרובות מכונה ASD, היא המונח המשמש לתיאור קבוצה של הפרעות הכוללת אוטיזם, ביניהן תסמונת רט, תסמונת אספרגר, אוטיזם סוואנט ועוד וכן הפרעת התפתחותית נרחבת (הידוע גם באוטיזם לא טיפוסי) . אוטיזם הוא הצורה הנפוצה ביותר המתרחשת בתחום ה ASD
דיכאון מהווה כיום גורם מוביל באי תפקוד של אנשים על פני זמן ולמעשה מהווה כיום הגורם הרביעי בחשיבותו בעולם הרפואה בגרימת אי תפקוד, והשני בחשיבותו בגילאים הצעירים של 15-44 שנים.
הפרעות אכילה הן קבוצת מחלות נפש המופיעות בסיווג המחלות הפסיכיאטריות. המכנה המשותף להפרעות האכילה לסוגיהן הוא החרדה מהשמנה ומאיבוד השליטה באכילה. על-פי רוב, ההפרעה קיימת בגיל ההתבגרות, אולם היא יכולה להימשך גם לאחר מכן.  בין הפרעות האכילה הקיימות יש שתי הפרעות מרכזיות, ובהן יתמקד מסמך זה, אנורקסיה נרבוזה ובולמיה נרבוזה.
טיפול נכון ואבחון נכון של הזיקנה ומחלת הנפש עשוי להביא את הזקנים לסוף ימיהם באיכות חיים טובה יותר וברמת שירותים המותאמת בצורה מותאמת יותר
מתאבד לא יכול לבקש עזרה , אבל זה לא אומר שעזרה שהוא לא רצתה. רוב האנשים שמתאבדים לא רוצים למות , הם רק רוצים להפסיק לפגוע . מניעת התאבדות מתחילה עם הכרת סימני האזהרה ולקחת אותם ברצינות. אם אתה חושב שחבר או בן משפחה שוקל התאבדות , ייתכן שתפחד להעלות את הנושא . אבל לדבר בגלוי על מחשבות ותחושות אובדניות יכול להציל חיים.
המושג "תחלואה כפולה" חל על מי שסובל משתי מחלות בו – בזמן. בהקשר של ההתמכרות לסמים, תחלואה כפולה היא שימוש בסמים לצד הפרעה פסיכיאטרית. מצבים אלו של תחלואה כפולה מצריכים טיפול ייחודי מתוך התחשבות בשני מרכיבי ההפרעה. שתי הבעיות, גם המחלות הנפשיות החמורות וגם ההפרעות בשימוש בסמים, הן מחלות כרוניות, בעלות מהלך גלי של החמרות ונסיגות וההחלמה משתיהן נעשית בשלבים ולאורך זמן.
מכון סאלד
אודותינו שירותים למתמודד אינדקס מטפלים מחלות נפש
שאלות נפוצות מידע למשפחות קופות חולים צפיה בסרט "אמא לא משוגעת"
צור קשר תעסוקה בתי חולים רכישת ספרות מקצועית
הרשמה לרשימת תפוצה חוקים ותקנות ביטוח לאומי העשרה והשתלמויות
פורומים מערכות תומכות משרד הבריאות
© כל הזכויות שמורות ל"פורטל בריאות הנפש בישראל" בניית אתרים | אחסון אתרים